Jak dobrać zasłony do wnętrza

Jak dobrać zasłony do wnętrza

Urządzanie swojego mieszkania to z pewnością niełatwy proces. Po pierwsze, musisz zdecydować, w jakim stylu chcesz urządzić swoje mieszkanie. Po drugie, musisz ustalić to z rodziną, jeśli urządzasz salon, w którym będzie przebywał każdy z domowników. Po trzecie, musisz rozważyć, czy takie zasłony będą pasowały do kolory ścian, jakim postanowisz pomalować urządzane właśnie pomieszczenie. Z doświadczenia wiemy, że szare zasłony pasują do większości stylów, kolorów ścian czy mebli. 

Jak dobrać zasłony do pomieszczenia?

Dobór zasłon do pomieszczenia jest wbrew pozorom niełatwy – wymaga poważnego zastanowienia nad tym, jak finalnie ma wyglądać wnętrze. Ważny jest kolor, długość, materiał czy wzór. Ważne jest także to, w jakim kolorze będą ściany, meble, dywan i podłoga. Nie mniej ważna jest także jasność pomieszczenia – jak dużo światła dziennego wpada przez okna?

W dużych wnętrzach sprawdzi się niemal każdy kolor zasłon. Czarne, kolorowe, gładkie, z szalonymi nadrukami, a nawet szare zasłony będą wyglądać świetnie w pomieszczeniu, gdzie jest dużo miejsca. Nieco bardziej warto uważać, wybierając szary kolor zasłon do małego pomieszczenia. Taki wybór może optycznie jeszcze bardziej zmniejszyć pomieszczenie. Jeśli Twoje pomieszczenie jest bardzo jasne, szare zasłony sprawdzą się idealnie, jednak w miejscu, do którego wpada dość mało światła, mogą wyglądać smutno i nie do końca korzystnie wpływać na całokształt wyglądu pomieszczenia.

Do czego pasują szare zasłony?

Jeśli marzysz o szarych zasłonach, z pewnością zastanawiasz się, czy będą pasowały do Twojego salonu lub sypialni. Mamy dla Ciebie dobre wieści – w większości przypadków, szare zasłony będą prezentować się świetnie. Ten kolor pasuje bowiem do każdego innego – komponuje się z butelkową zielenią, czerwienią, różem czy fioletem. Szary to kolor neutralny, ale także ponadczasowy i elegancki. Niektórzy mogliby powiedzieć, że wygląda dość smutno, jednak możesz mieć pewność, że dobierając do szarych zasłon odpowiednie dodatki, Twoje mieszkanie będzie wyglądało naprawdę świetnie!

Szare zasłony mogą być naprawdę dobrym dopełnieniem mieszkania urządzonego w prawie każdym stylu. Najbardziej jednak pasują do stylu modernistycznego, w którym często całkowicie rezygnuje się z firan, a zasłony pełnią jedyną funkcję ozdobną przy oknach. Oczywiście poza kwiatami, które na tle szarych zasłon wyglądać mogą naprawdę imponująco. Szare zasłony dostępne są na rynku w wielu wariantach, wzorach, wykonane z przeróżnych materiałów – na które Ty się zdecydujesz?

Share