Szary nie musi być nudny

Szary nie musi być nudny

Aranżacja pomieszczeń bywa niekiedy bardzo trudna. Dobór odpowiednich materiałów, faktur, wzorów, kolorów… Mnogość różnych wariantów może przyprawić o zawrót głowy. A tu potrzebny jest spokój i chłodna głowa. Najlepiej usiąść w wygodnym fotelu, zrelaksować się przy herbacie, przysłonić okna… A skoro o tym mowa – warto postawić na piękne zasłony w ponadczasowym kolorze. Szanowni państwo, jej wysokość, szarość.

Uniwersalność ponad wszystko

Szarość jest pięknym kolorem. Posiada niezliczoną ilość odcieni, każdy więc znajdzie idealny dla siebie. Do wyboru są jaśniutkie popiele jedynie delikatnie zaznaczające swój kolor. Ale można zasmakować także w głębokim, ciemnym obsydianie. Szarości mogą być ciepłe lub zimne. Mogą wpadać w kolor niebieski, zielony czy brązowy. Jedno jest pewne – bez problemu odnajdą się w każdym wnętrzu i nadadzą mu wyjątkowy, choć nieprzytłaczający charakter. Z pewnością warto rozważyć wybór szarych zasłon.

Szarość jest kolorem uniwersalnym, będzie doskonałym tłem dla dodatków w bardziej wyrazistych kolorach. Co więcej, nie będzie trzeba zmieniać całej oprawy okien, by odświeżyć wystrój wnętrza. Wystarczy wybrać nowe dodatki w innych, zdecydowanych barwach i gotowe! Salon, kuchnia czy sypialnia zyskują całkiem odmieniony wygląd.

W skandynawskim stylu

A jak Skandynawia, to styl hygge. Codzienne życie sąsiadów z północy kojarzy się z długą zimą i nocami polarnymi. Aby przetrwać te niełatwe warunki, stworzyli oni hygge. Przytulne wnętrza, otulające materiały, ciepło bijące od kominka, nastrój doskonały do relaksu. Co będzie tu idealnym dopełnieniem? Zasłony szare najlepiej grube –, zaciemniające, odgradzające od mrozu i śniegu. Szarość jest barwą, która doskonale sprzyja odpoczynkowi i regeneracji. Użyta w dekoracji okien stanowi delikatne tło dla codziennego życia wprowadzając jednocześnie spokój i rozluźnienie.

Spokój przede wszystkim

Umysł ludzki od zarania dziejów doskonale czuł się wśród barw pochodzących prosto z natury. Współcześnie nic się nie zmieniło. Głowa najlepiej odpoczywa wśród neutralnych, zgaszonych kolorów. Zasłony szare doskonale się tutaj odnajdą. Szarość nie jest męcząca, przynosi ukojenie i spokój. Możemy postawić na odcień rzecznego kamienia, popiołu z węgla drzewnego czy gołębicy. Barwy natury niosące odpoczynek. Nigdzie indziej umysł ludzki nie zazna takiej dawki spokoju, jak w salonie czy sypialni, których okna udekorowane są zasłonami w odcieniach szarości. Sprawdzą się idealnie w każdym pomieszczeniu i w żadnym z nich z pewnością nie powieje nudą.

Share